מטיס רחפן מסירה? – 14 טיפים חשובים

מטיס רחפן מסירה? צילומי רחפן שנעשים בטיסה מעל המים יכולים להיות מרהיבים מאוד. אנו רואים חיים ימיים, קו חוף ומראה של אלמנטים מנוגדים. הטסת רחפן מסירה היא מאתגרת במיוחד ודורשת ידע רב וניסיון מוקדם אם אינך רוצה להיפרד מהשקעה של הרבה כסף בריסוק רחפן.

רוצה להיות מטיס רחפן מקצועי? בעזרת ניסיון של כמה שנים טובות של ניסיון בצילומי אוויר שנעשו מסירה . ריכזנו עבורכם רשימת דברים שיעזרו לכם להפחית את הסיכונים שלכם בזמן טיסה מסירה. לא כל הטיפים הללו יחולו על כל טיסה או כל סוג של סירה. עדיף לפחות לקרוא את אלה ולתפוס את הסיבות שמאחורי כל טיפ, למקרה שתמצאו את עצמכם במצב רטוב בו הרחפן שלכם מתחיל לפעול בצורה מוזרה.

כמה נקודות חשובות מאוד לכל מטיס רחפן שרוצה להטיס מסירה בצורה בטוחה

 1. עצור את הסירה לפני שאתה מאתחל את הציוד שלך. זה מאפשר לחיישנים האלקטרוניים ביחידת המדידה האינרציה (IMU) להתכייל בצורה שהיא טובה למערכת ברחפן .
 2. רחפנים של DJI פנטום הם הדגמים הפשוטים ביותר להטיס מסירות, מהסיבה שאולי תצטרך להפעיל ידנית ולתפוס את היד ברחפן. הרגליים הגדולות של מסגרת האוויר של הפנטום מאפשרות זאת, אם כי לא מומלצות. (אזהרה: המראה או נחיתה של רחפן רב להב על ידי יד עלולה לגרום לפציעות או למוות.)
 3. כיול חיישנים ומצפן (IMU) על החוף לפני העלייה לסירה ובכל הזדמנות שאפשר להיות על קרקע יציבה..
 4. שב כשאתה טס מסירה.
 5. כבה את מערכת המיקום החזותי (VPS) על מים. תנועת המים עשויה לגרום למערכת הרחפן לפעול בצורה לא-תקינה מכיוון שחיישני האופטיקה והסוני מתקשים "לראות" או להינעל על אותה אזור בקרקע..
 6. לפני שאתה מטיס רחפן בדוק את המרחב האווירי בכל האזורים שבהם הסירה תהיה ממוקמת. אל תצאו לשם בלי לדעת לאיזה כיוון ההפלגה ותמצאו את עצמכם במפתיע באזור ללא מעוף.
 7. הטסה מסירת מפרש הוא אולי התמרון הקשה ביותר, מכיוון שיש לך שליטה מועטה על מהירות הסירה. המפרשים יוצרים מכשולים על הסירה
 8. עם הנחיתה על הסירה, או בידי "התופס", ייקח מספר שניות זמן רב יותר למנועי הרחפן להכבות מכפי שהם נוחתים ביבשה מכיוון שהסירה בתנועה מתמדת והרחפן לא יזהה" בכך שהוא על הקרקע.
 9. הגדר את נקודת הבית שלך לדינמי כך שהשלט שלך הוא תמיד נקודת החזרה לבית ולא נקודת ההמראה. הסירה תעבור מנקודת ההמראה לאחר שטס מספר דקות. (ייתכן כי עדכון קושחה אחרון הפך את התכונה הזו לא זמינה ברחפן הספציפי שלך.)
 10. החלף את מגבלת המרחק למצב כבוי.
 11. בחר ערוץ מותאם אישית לאחר שתבדוק את אפליקציית DJI Go 4 כדי לקבוע אילו תדרים ריקים וזמינים.
 12. באפליקציית DJI Go 4, תחת Main Controller Settings> Advanced Settings> Remote Controller Signal Lost, עומדות בפניך שלוש אפשרויות מהן ניתן לקבוע מראש במקרה שתאבד לחלוטין את אות השלט הרחוק באמצעות הרחפן שלך. אלה הם A) Return-to-Home, B ) Landing ו- c) Hover . ריחוף הוא ככל הנראה האפשרות הטובה ביותר, אך הדבר תלוי במשתנים רבים. חשוב על כך מראש בהתאם לסוללה. נחיתה היא ככל הנראה בחירה גרועה כאן.. הרחק כמה שאפשר את הרחפן משטחים מתכתיים. סירות בנויות לעתים קרובות עם הרבה מתכת וזה גורם לשגיאות מצפן. הדרך להיפטר משגיאת המצפן היא להרים את הרחפן מהמתכת או להרחיק אותה ממשטחי מתכת.
 13. היו מוכנים לתפוס ביד עם כפפה. שמור על זהירות בעת תפיסת הרחפן ביד ואם יש מישהו שאתה סומך עליו תעזר בשיתוף פעולה עם איש צוות נוסף בכדי לתפוס את הרחפן . תפיסת הרחפן ביד מסוכנת מאוד והיא האופציה האחרונה לנחיתה. אך במצבי סירות זו אולי האופציה היחידה. כפפות עדיין אינן מובטחות להגן על ידך מפני המדחפים, אך הן יעזרו.
 14. היו מודעים לכיוון ומהירות זרם המים. החלטות רבות בעת ההמראה והנחיתה יהיו תלויות בהיסחפות הסירה שלכם. הרוח היא גם גורם בסחף הסירה.

אז בהחלט צילום אווירי מסירה יכול להיות מאתגר מאוד ודורש ניסיון רב. במידה ובחרתם לבצע את ההטסה בעצמכם, חשוב מאוד לשים דגש על בטיחות בצורה קפדנית מאוד הטסת רחפן אינה משחק ילדים, הכלי המדהים הזה יכול להיות גם מסוכן ולגרום לפציעה ואף למוות.

מטיסים רחפן כתחביב? לפני שאתם יוצאים להטיס חשוב מאוד לקרוא את המאמר שלנו על חוקי הטיסה לחובבים ומסחרי

יש לכם שאלות נוספות?

מוזמנים ליצור איתנו קשר:

תוכן עניינים

שיתוף ברשתות חברתיות

פוסטים נוספים בעולם צילומי האוויר

מזמינים אותך לדבר איתנו