צילום אווירי מקצועי – 3 טיפים להפקת שוטים מקצועיים יותר

כיום, בעזרת טכנולוגיית רחפנים מתקדמת, אפשר להגיע לרמת יכולות צילום אווירי אדירות וליצור חוויה צילומית משוטים אוויריים מדהימים. מאמר זה עוסק בכמה נקודות מפתח לצילום אווירי ברמה הגבוהה ביותר
צילום אווירי של יער מסביב אגם

בכדי להגיע לרמת צילום גבוהה, אין צורך להשקיע עשרות אלפי שקלים ברחפן. התחום כל כך מתפתח שגם הרחפנים הזולים יותר, כמו סדרת הפנטום 4 אדוונס/פרו יוכלו להדהים אותך ברמת יכולות הצילום אווירי שלהם.

אך יש כמה דברים שכדאי לדעת. בכדי ליצור את שוט הצילום האווירי המרהיב, לא מספיק רחפן עם איכות צילום טובה, אלא צריך גם רמת יכולת הטסה גבוהה וכמובן בקיאות בשימוש וכיוון המצלמה, תוך שליטה רגישה בבורר הגימבל שנמצא בשלט בכל שלבי ההטסה, והרבה חוש יצירתי בכדי ליצור שוטים מיוחדים שלא היו כמותם.

אז מה אנחנו באמת צריכים כדי ליצור שוט צילום אווירי.

  1. רחפן- רחפן נתאים לפי הצורך שלנו. כמובן בכדי לא להשקיע עשרות אלפי שקלים לחינם, נשקול לאיזה צורך אנו מייעדים אותו. במידה והמטרה היא לפעילות מסחרית בהפקות גדולות אז כמובן שהרחפנים שהכי שימושיים הם הINSPIRE 2, MATRICE 600 וכמובן שגם הPHANTOM 4 ADVANCED/PRO יעשה לרוב את העבודה בצורה מדהימה. ובמידה שהשימוש הוא לטיסה חובבנית אז הרחפנים שיותר מומלץ הם הPHANTOM 4 ADVANCED/PRO והMAVIC PRO
  2. יכולת הטסה גבוהה-למתוח את גבולות תוך שמירה על בטיחות הסביבה הינה דבר מורכב, כי מצד אחד המטרה היא לדעת לעשות את השוט המסוכן והיצירתי ביותר ומצד שני עדין לשמור על כל כללי הבטיחות בכדי שלא יפגע אדם או רכוש. בכדי להגיע לרמות האלה נרדשות המון שעות אימונים. (טיפ קטן שיכול לתת לכם אימון אפקטיבי יהיה לעשות הפרדה בין אימון דינמי, שבו אנחנו רוצים לבצע צילום אווירי אחר אובייקטים דינמים. ואימון סטטי כאשר גם בו יש אתגרים גדולים לפעמים על מנת להשיג שוט יפה).
  3. כיוון מצלמה ושליטה בגימבל-כיוון מצלמה הינו דבר חשוב כאשר מתחילים כל טיסה. לאחר שקבענו עם המפיק או כל איש צוות אחר כל מפרט הצילום לדוגמא:4K 50FPS נתחיל בתחילת הטיסה לבצע הכנות. מה זה אומר בעצם? דבר ראשון נוודא שבאמת שנמצאים על 4K ו50 FPS ולאחר מכן נכוון את השאטר ספיד ל1/100 וISO כמה שיותר נמוך ואז נעבור על שאר האפשרויות כמו WHITE BALANCED ששם בעצם מכוונים את הטמפרטורה של התמונה (טיפ: בכדי להגיע לרמת דיוק גבוהה מומלץ להשתמש בצורה ידנית). ולאחר מכן נבחר אם רוצים לבצע בLOG או כל אופציה אחרת תלוי אם אנחנו מתכוונים לעשות אחרי "COLOR CORRECTION". הצעד הבא ואחד החשובים, מלבד בשליטת הטסת הרחפן יש צורך גם לשלוט בגימבל בצורה רגישה ועדינה בכדי להגיע לרמת צילום חלקה. אחד הצעדים הראשונים זה לכוון את רגישות הזזת הגימבל, לפי הנוחות שלכם באפליקציה, ואחד האימונים הכי טובים זה לבצע טיסות שלמות תוך שילוב של הזזת הגימבל, ולנסות כל פעם לשמור על כמה שיותר רגישות עדינה על בורר הגימבל תוך כדי משחק עם כיווני הטיסה.
סרטון דוגמא לשוט צילום אווירי

מאמר נוסף שכתבנו שיכול לתרום לך בנקודה חשובה בשיפור תהליך שלך למטיס רחפן מקצועי יותר, כנסו כאן

יש לכם שאלות נוספות?

סקיישוט – צילום אווירי תשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה

תוכן עניינים

שיתוף ברשתות חברתיות

פוסטים נוספים בעולם צילומי האוויר

מזמינים אותך לדבר איתנו