משרד התקשורת קבע קנס עד 70,000 ש"ח לשימוש ברחפנים הפועלים בתדר אסור

בחודש הבא תחל אכיפה של משרד התקשורת על שימוש ברחפנים עם תדרים אסורים לשימוש אזרחי . ההבדל בין תדר 2.4GHZ ל5.8GHZ. חשוב לקרוא על השינויים

אז מה אלה תדרים אסורים בדיוק.

כיום עולם הרחפנים מתקיים בשתי צורות שידור, 2.4 Ghz הנחשב חוקי לשימוש OUTDOOR ו 5.8 Ghz הנחשב כתדר אסור, אשר מוקצה לצה"ל ןמשרד הביטחון. חברת הרחפנים הגדולה בעולם, DJI, הצליחה לפתור את הבעיה של השימוש בתדר האסור ברחבי העולם בעזרת זה שנתוני הGPS של המערכת מאתרות את המיקום של הרחפן בעולם ובעצם מעבירות בצורה אוטומטית לעבודה על תדרים חוקיים בכדי שגם פה מצד אחד יהיה אפשרות לרכוש רחפנים מהסוגים המתקדמים שלהם, אך מצד שני ההגבלה של טווח התדרים 2.4 Ghz מגבילה מאוד על טווחי השידור של הרחפנים שלנו בעצם מבחינה בטיחותית הרבה פחות יעילה מעבודה עם התדרים בטווחי ה5.8 Gh.

לאחר תקופה ארוכה מאוד של נסיונות של הרבה גורמים, לפתוח את האפשרות להשתמש בתדר 5.8 Ghz לא רק בתצורת INDOOR (שימוש שהיום חוקי לכל אזרח, כדוגמא:הראוטרים עובדים בתצורה הזאת), משרד התקשורת יצא בהצהרה שמחודש הבא, הםן עומדים להגביר את האכיפה בנושא, בעזרת טכנולגיה מתקדמת של מיכשור שמסוגל לזהות ולאתר אנשים המשתמשים ברחפנים העובדים בתדר האסור ואף צפויים לקבל קנס של עד 70,000 שקלים לאנשים פרטיים העוברים על החוק ועד 140,000 שקלים ליבואנים של רחפנים לא חוקיים.

סקיישוט-צילום אווירי תשמח לעמוד לרשותכם על כל שאלה.

תוכן עניינים

שיתוף ברשתות חברתיות

פוסטים נוספים בעולם צילומי האוויר

מזמינים אותך לדבר איתנו